• Udržateľnosť

    Snažíme sa produkty nenaskladňovať, celú kolekciu ušijeme najprv iba v jednej veľkosti a všetky ďalšie kúsky, ktoré si objednáte, vyrábame na zákazku priamo pre vás.

  • Celoživotná záruka

    Na všetky produkty CORD DECKER platí celoživotná záruka. Ak sa vám kúsok od nás náhodou roztrhne alebo sa nejak poškodí, radi vám ho zadarmo opravíme.

  • Kvalita a lokálnosť

    Keď vyberáme materiál, okrem svojej inšpirácie zohľadňujeme aj jeho pôvod a certifikáty. Všetky naše kolekcie sú navrhované a vyrábané na Slovensku.

1 z 3

O nás

FILOZOFIE CORD DECKER
Na všechny produkty CORD DECKER platí celoživotní záruka. Pokud se vám kousek od nás náhodou roztrhne nebo se nějak poškodí, rádi vám jej zdarma opravíme. Všechny naše kolekce jsou navrhovány a vyráběny na Slovensku. Snažíme se produkty nenaskladňovat, celou kolekci ušijeme nejprve pouze v jedné velikosti a všechny další kousky, které si objednáte, vyrábíme na zakázku přímo pro vás. Zároveň vám při tom zdarma nabízíme službu navíc - kousek vám vyrobíme na míru.

Zbylý materiál, který nám z kolekce zůstane, použijeme buď hned v té další nebo poté v jiných budoucích kolekcích. Díky tomu na sebe kolekce navazují a vy si z nich můžete vyskládat svůj vlastní tobolkový šatník. Věříme, že i oblečení si zaslouží druhou šanci, a proto pokud vám zakoupený kousek po čase z nějakého důvodu přestane sedět nebo vám nepasuje k ostatním kouskům ve vašem šatníku, upravíme jej a prošijeme podle nejnovějších trendů a vašich představ.

VÝBĚR LÁTEK V CORD DECKER
Když vybíráme materiál, kromě své inspirace zohledňujeme i jeho původ a certifikáty. Zároveň je pro nás důležité, aby dodavatel neměl minima pro odběr látky větší než několik desítek metrů. Jsme malá značka a neradi bychom vyráběli zboží na sklad a přispívali k fashion odpadu. V rámci výběru látek je tedy naším největším problémem omezený výběr.

Jelikož vybíráme materiál do 50 - 100 metrů, roste na ceně cca 1 euro na metr, protože je to pro dodavatele velmi malé množství v porovnání s tím, kdyby bereme dopředu stovky metrů na výrobu celé kolekce v různých velikostech. Některé materiály jsou proto pro malou značku výrazně dražší než jiné.

Na základě všech těchto kritérií začnu tedy po zaslání vzorků vybírat finální materiál. Celý tento proces je časově a finančně náročný, ale věříme, že to má smysl.

__

Ahojte!

Volám sa Petra a som kreatívna riaditeľka CORD DECKER / módna návrhárka / fanúšička Star Wars / milovníčka zvierat. Narodila som sa a vyrastala na Slovensku, odevný dizajn som študovala už na strednej škole v Bratislave. V štúdiu na univerzite som pokračovala v Londýne. Počas štúdia som praxovala u Alexander McQueen, Hussein Chalayan, v Puma a Svek. Po absolvovaní postgraduálu na Central Saint Martins som pracovala ako asistentka návrhára v Londýne. V Miláne som ukončila magisterské štúdium – módny dizajn.

Módne štúdio CORD DECKER vzniklo v lete 2015. Už vtedy bola jeho nosnou charakteristikou ženská modernosť a minimalistický dizajn s príchuťou individuality. To sa odrazilo aj v titulnej kolekcii Jeseň/Zima 2015/2016, ktorou sa odštartovala cesta CORD DECKER. Našou hlavnou myšlienkou je, aby sa ženy (alebo ktokoľvek, kto nosí niečo z našej dielne) cítili v každej situácii elegantne, odvážne a pohodlne zároveň a to sa snažíme preniesť do každej našej ďalšej kolekcie. 

Na jeseň 2019 sa štúdio CORD DECKER presťahovalo z môjho domu do jedinečných dizajnových priestorov Novej Cvernovky v Bratislave, kde môžem nie len naplno tvoriť nové kolekcie, ale venovať sa aj navrhovaniu oblečenia na mieru pre Vás a organizovaniu dizajnérskych a krajčírskych kurzov pre študentov aj širšiu verejnosť. Podstatou CORD DECKER tak naďalej ostáva podpora miestneho módneho priemyslu a lokálnej produkcie s ohľadom na udržateľnosť a kvalitu.  

S láskou, 

Petra

P.S: Pokiaľ by ste mali záujem o kurz či stáž v CORD DECKER, alebo akúkoľvek spoluprácu, prosím, kontaktujte ma na info@corddecker.com, rada s Vami niečo vymyslím.